Do sądu w Piszu przyjechał motorowerem 28-letni mężczyzna. Miał się spotkać z kuratorem. Pracownik sądu wyczuł od podopiecznego alkohol. Wezwani na miejsce policjanci sprawdzili stan trzeźwości motorowerzysty. Badanie wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. 28-latkowi grozi teraz kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (20.07.2017) przed godz. 10:00 do Sądu Rejonowego w Piszu przyjechał 28-letni mieszkaniec gminy Biała Piska na umówione spotkanie z kuratorem. Podczas rozmowy pracownik sądu wyczuł od mężczyzny alkohol. Wezwano patrol policji, aby potwierdzić przypuszczenia kuratora.

Na miejsce przyjechali policjanci drogówki. Sprawdzili stan trzeźwości 28-latka. Okazało się, że mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że przyjechał on do sądu motorowerem marki Baotian. Fakt ten potwierdzili świadkowie.

W rozmowie z policjantami 28-latek powiedział, że dzień wcześniej pił alkohol i myślał, że rano będzie trzeźwy, ale najwyraźniej się pomylił. W konsekwencji znowu będzie musiał stawić się w sądzie. Tym razem w innym charakterze.

Za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.


Zobaczcie też: Polska policja jak amerykańska. Nowe hasło będzie na radiowozach


Kryminalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!