Ogromny sukces olsztyńskich policjantów. Przechwycono prawie 200 tys. nielegalnych papierosów Ogromny sukces olsztyńskich policjantów. Przechwycono prawie 200 tys. nielegalnych papierosów

Ogromny sukces olsztyńskich policjantów. Przechwycono prawie 200 tys. nielegalnych papierosów (© Naszemiasto.pl)

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali 54-letniego mieszkańca gminy Purda. W jego mieszkaniu znaleźli blisko 180 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wartość uszczuplenia podatkowego w tym przypadku wynosi ponad 150 tysięcy złotych.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w trakcie prowadzonych czynności ustalili, że jeden z mieszkańców gminy Purda może w swoim domu przechowywać duże ilości nielegalnych papierosów. W miniony weekend pojechali pod wskazany adres.

W wyniku przeszukania mieszkania 54-latka znaleźli blisko 9 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, co daje blisko 180 tysięcy sztuk nielegalnego towaru. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków szacuje się na ponad 150 tysięcy złotych.

54-letni mieszkaniec gminy Purda został zatrzymany i usłyszał zarzut. Po czynnościach został zwolniony do domu. Czeka go teraz rozprawa w sądzie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Wiadomości Olsztyn, Wydarzenia Olsztyn

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!