Karol Jabłoński zdobył dziesiąte mistrzostwo świata w bojerach

Robert Orzechowski
Karol Jabłoński zdobył mistrzostwo świata
Karol Jabłoński zdobył mistrzostwo świata arch. Polskapress / zdj. ilustracyjne
W Szwecji zakończyły się mistrzostwa świata w bojerowej klasie DN, na których zawodnik OKŻ Olsztyn, Karol Jabłoński zdobył dziesiąte mistrzostwo świata.

Tegoroczne zmagania odbyły się na w miejscowości Norrkoping i na listach startowych nie zabrakło światowej czołówki bojerowców. Łącznie w mistrzostwach świata wzięło udział 160 sportowców.

Po pierwszym dniu, w którym zawodnicy rywalizowali w trzech wyścigach, najszybszy był Michał Burczyński, reprezentujący barwy AZS UWM Olsztyn (zajmował kolejno 3,7 oraz 1 miejsce). Z powodu braku wiatru uczestnicy zmagań mieli jeden dzień wolnego. Na lód wyszli dopiero we wtorek i dokończyli walkę o najcenniejsze trofeum.

W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajął Karol Jabłoński (OKŻ Olsztyn), dla którego była to dziesiąta wygrana w mistrzostwach świata. Olsztynianin w siedmiu wyścigach plasował się na 6,3,4,20,2,2,2 pozycji. Srebrny medal przypadł Michałowi Burczyńskiemu (w drugim dniu zawodów był 2,5,12 oraz 6). Z kolei na najniższym stopniu stanął doświadczony Estończyk – Vaiko Vooremaa, natomiast Łukasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki) musiał się zadowolić czwartą pozycją.

27 stycznia 2016, na jeziorze Glan w Szwecji rozpoczynają się mistrzostwa Starego Kontynentu.

źródło: warmia.mazury.pl

źródło: Dzień Dobry TVN/x-news